חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כשתלמידי "אחינו" הפכו למלמדים

סיימו את "אלו מציאות" לפני סיום השביתה: עשרות תלמידי תיכון שהגיעו בעקבות השביתה לישיבת "אחינו" סיימו לראשונה בחייהם לימוד של פרק גמרא. אלו מציאות!
סיימו את "אלו מציאות" לפני סיום השביתה: עשרות תלמידי תיכון שהגיעו בעקבות השביתה לישיבת "אחינו" סיימו לראשונה בחייהם לימוד של פרק גמרא. אלו מציאות!


עשרות תלמידי תיכון שמצאו עצמם לפתע ללא מסגרת לימודית עקב השביתה, סיימו לראשונה בחייהם לימוד של פרק גמרא בישיבה הקדושה "אחינו" לצעירים מתחזקים בשכונת הר נוף בירושלים. המעמד המרגש של סיום פרק "אלו מציאות" נערך יחד עם תלמידי ישיבת "אחינו", כאשר גם עבור רבים מתלמידי הישיבה היה זה סיום הפרק הראשון בחייהם.

בימיה הראשונים של השביתה, בעקבות היערכות מהירה של פעילי "אחינו" הובאו נערים רבים לבתי החיזוק של "אחינו" הפרוסים בכל רחבי הארץ, כאשר הנערים המתאימים נשלחו להתרשם מהישיבה הקדושה.

בשלב זה אירע הבלתי ייאמן, כאשר תלמידי הישיבה המתחזקים הפכו בעצמם למלמדים כשהם מדרבנים במרץ את הנערים החדשים לטעום את טעמה המתוק של הגמרא, כשהם מבארים להם היטב את דפי הגמרא ומסבירים להם את חשיבות לימוד התורה.

 

וכך, כעבור תקופה של לימוד ללא הפוגה בחשק רב, נערך המעמד המרגש של סיום הפרק השני במסכת בבא מציעא, כשכבר מיד לאחר האירוע המשיכו תלמידי הישיבה ונערי התיכון בלימוד הפרק הבא.

מעמד הסיום נערך בהשתתפות הורי התלמידים, אשר סיפרו בהתרגשות כי זו להם הפעם הראשונה בה ראו מהי שמחה אמיתית -  שמחה של תורה, כשפני ילדיהם קורנים מאושר. "אני מרגיש שנולד לי בן חדש", התבטא אחד ההורים בהתרגשות בפני צוות הישיבה. "זה לא אותו יוסי מלפני כמה חודשים, לא חשבתי מעולם שאזכה לראות את בני עומד וחוגג מסיבת סיום מסכת גמרא".

חלק מהנערים תלמידי התיכון נשבו בקסמה של הישיבה ונדבקו בשמחת התורה, כאשר מעמד מיוחד זה היווה ציון דרך עבורם והם ביקשו מצוות הישיבה להצטרף באופן קבוע ללימוד בישיבה.

את המעמד פיארו ראשי "אחינו" ורבנים חשובים, שהאריכו בחשיבות לימוד התורה בעיון מתוך עמל ויגיעה.

יו"ר "אחינו", הרה"ג ר' ירחמיאל קראם שליט"א, ציין בפני ההורים את המהפך הגדול שחל בנפש התלמידים מהיום בו הוקמה הישיבה בברכתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א ועד ליום הזה בו שמחים הם עם גמרה של תורה".

בתום המעמד יצאו התלמידים בתחושת חיזוק והתעלות להמשיך הלאה ולסיים בס"ד פרקים נוספים ומסכתות שלמות.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד