חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לראשונה בעולם הקירוב:

קורס מרצים, סדנת ניהול, אמצעי פרסום ושיח מנהלים על הגברת החוויה הלימודית הם חלק מהחידושים שאחינו מציג לקראת הועידה השניה לפעילי הקירוב
קורס מרצים, סדנת ניהול, אמצעי פרסום ושיח מנהלים על הגברת החוויה הלימודית הם חלק מהחידושים שאחינו מציג לקראת הועידה השניה לפעילי הקירוב

אחינו הופך למסורת את קיומה של 'ועידת פעילי הקירוב' לאחר ההצלחה המסחררת שנחלה הועידה בשנה שעברה בהשתתפותם של למעלה מאלף פעילים שהצליחו להפתיע גם את האופטימיים בהנהלת 'אחינו' שציפו לכארבע מאות משתתפים בלבד. מסתבר, שאכן הפעילים הנמרצים צמאים למעט הדרכה לפעילות הסזיפית היומיומית שלהם ו'אחינו' שהרים את הכפפה בנושא זה מעניק להם מענה מצוין במסגרת הועידה.  

ועידת פעילי הקירוב בשנה שעברה העמידה בראש סדר היום של הפעילים את השליחות בשיבוץ התלמידים בישיבות. 'אחינו' לא רק אומר אלא בעיקר 'עושה' ובחודש אלול האחרון הקים אחינו שתי ישיבות חדשות בירושלים לצעירים מתחזקים.

ההדרכה, הגיבוש, התלכדות השורות, כלי העזר והחוויות המרוממות שפקדו את פעילי הקירוב שהשתתפו בועידת פעילי הקירוב שהתקיימה לראשונה בשנה שעברה על-ידי "אחינו", יצרו - כאמור - ביקוש אדיר לקיום ועידה נוספת. הרצון העז של הפעילים הרבים לקבל הדרכה מעשית, לגיבוש הפעילות הרבה ולשמוע את גדולי ישראל שליט"א ואת ראשי עולם התשובה בהדרכה מעשית, יצרו את הביקוש האדיר, ו"אחינו" החליט להפוך את הועידה המיוחדת לדבר שבמסורת.

בברכתם ובעידודם של גדולי ישראל שליט"א, נערכים מזה מספר חודשים צוותים מתוגברים ב"אחינו", לקיומה של הועידה. ל"משפחה" נודע פרטים ראשונים על הועידה, שתיערך אי"ה בב' ניסן, יום בלבד לפני כינוס הענק שמתכנן "דרשו", לציון עשור שנים לפעילות העניפה של הארגון.

פניות רבות שהגיעו למשרדי "אחינו" בשנה החולפת גרמו לצוותים להציב דגש מיוחד על מצרך שהוא בגדר מחויב המציאות עבור הפעילים: קורס מרצים.

כל פעיל ופעיל נפגש עם הצורך לשפר את החוש הרטורי שבו ולייצר מסבירנים ואנשי מקצוע שיעבירו את ה'מסר' וידגישו דברים מסוימים אותם הוא מעוניין להעביר לשומעי לקחו. לא מעט קורה שהפעיל ניצב בפני תלמיד, או, נער המתעניין ורוצה להתקרב ליהדות, אך קשה לו למצוא את המילה המתאימה או המסר הברור שהוא יכול להעביר לנער. אינה דומה מילה ואינם דומים שיעור או הרצאה המועברים למשתתפים תוך שימוש נכון בכלי רטוריקה מקצועיים, לשיעורים והרצאות בלא כלים אלו.

כוח הדיבור הוא הכוח החזק, אולי החזק ביותר שניתן לאדם. פיו של האדם הוא הדלת והמשכנע אחרים לבא ולהתקרב. במילה אחת הוא יכול לבנות  עולמות וחלילה להחריבם.

בארגון "אחינו", בו כוח ההסברה, השכנוע ומתן תשומת הלב הוא כה ניכר וחשוב, כאשר כל פעיל ופעיל עמל ושוקד על בניית עולמות נרחבים, וכל שיעור ושיחה נחצבים עמוק בליבם של אותם תלמידים מתקרבים, הוחלט להקדיש בוועידה הקרובה מושבים ומשאבים מיוחדים בכדי להכשיר את הפעילים לדבר בשפה קולחת ובאופן רהוט.

בהתאם לכך, בוועידה הקרובה יועברו לפעילים קורסים נרחבים, סדנאות והרצאות מיוחדות על-ידי מומחים בתחום מהשורה הראשונה, על מנת להעניק למשתתפים את כל הכלים המקצועיים הדרושים להם להעביר מסרים בכלים מקצועיים. בימים אלה עמלים ב"אחינו" לגיבוש הרשימה הסופית של מרצים בעלי מקצוע שיעבירו את הקורסים לפעילים.

כמו כן, נערכים ב"אחינו" על שיבוץ פאנלים, מושבים ודיונים, שבהם יועלו נושאים מרתקים וחיוניים כמו שיטות פרסום לפעילותם, קורסי ניהול, העמקת חווית הלימוד מה שהופך את הועידה למרתקת ביותר עבור מאות פעילי הקירוב שכבר הבטיחו את השתתפותם בוועידה.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד