חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בסיכומה של שנת תשס"ח

הודאה ושבח לקב"ה בסיום המחזור הראשון במכינה לישיבה גדולה בבית שמש
הודאה ושבח לקב"ה בסיום המחזור הראשון במכינה לישיבה גדולה בבית שמש

כל תלמידי המחזור הראשון במכינה לישיבה הגדולה בית שמש שולבו בישיבות גדולות מצוינות המתאימות עבורם *בימים אלו נפתחה ההרשמה לשנת הלימודים הבאה במכינה

 

במכינה לישיבה גדולה בית שמש מסכמים בסיפוק את סיומו של המחזור הראשון בהצלחה בסייעתא דשמייא. כל התלמידים במכינה שולבו בישיבות גדולות מצוינות, כל תלמיד בישיבה המתאימה בעבורו.

המכינה לישיבה גדולה בית שמש הוקמה בתחילת השנה על מנת לתת מענה לצרכיהם של תלמידי ישיבות קטנות רבים החשים עם סיום לימודיהם בישיבה קטנה שהם אינם בשלים כל צרכם ללימוד בישיבה גדולה או מסיימי שיעור ב' בישיבות הקטנות אשר מעוניינים ללמוד את שנת "שיעור ג'" שלהם במכינה לישיבה גדולה. המכינה הוקמו על פי דרישתם של הורים ואנשי חינוך שסברו שבחורים רבים זקוקים לשנת מעבר בין הישיבה קטנה לישיבה גדולה, שנה שתקל על הבחורים ותאפשר את שילובם בישיבה גדולה באופן הטוב ביותר. בעקבות הביקוש הרב הוקמה המכינה בהכוונתם ובהדרכתם האישית של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א.

במכינה התאגדו צוות של ר"מים מנוסים ומיומנים שרואים את שליחותם בהקניית אהבת תורה ויראת שמיים לתלמידים ובפיתוחם של התלמידים בלימוד לעיון ולהעמקה בתורה הקדושה.

כעת, מציינים ראשי המכינה את סיומה המוצלח במיוחד של שנה פורייה בה התעלו הבחורים, התקדמו והתפתחו, עד שבסיומה הם התקבלו לישיבות גדולות מצוינות אשר הותאמו על ידי רבני המכינה בעבור כל אחד ואחד מהבחורים.      

בימים אלו פותחים במכינה ברישום לשנת הלימודים הבאה, שנת תשס"ט, שתחל אי"ה בזמן אלול הבעל"ט. לאור הביקוש והפניות הרבות המתקבלות במכינה, מסתמנת כרגע מגמה לפיה יפתחו שני שיעורים בשנת הלימודים הבאה. שיעור אחד יהיה מיועד לתלמידים בגילאי שיעור ג' ישיבה קטנה והשיעור השני יהיה מיועד לתלמידים בגילאי שיעור א' בישיבה גדולה. פתיחת שני השיעורים תאפשר את התאמתו של כל תלמיד לשכבת הגיל התואמת את גילו ובנוסף היא תיתן לתלמידים את ההזדמנות ללמוד שנתיים במכינה, כפי צורכו ותועלתו של התלמיד. פתיחת המכינה לתלמידים בגילאי שיעור א' ישיבה גדולה תאפשר את שילובם בישיבות גדולות בשיעור א' בסיום שנת הלימודים או שילובם בשיעור ב' בישיבות הגדולות שיתאימו עבורם.

לקבלת פרטים ולייעוץ בהתאמת תלמידים למכינה נא לפנות לרב ישראל ליוש: 054-8402030
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד