חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מערך טיפול ההמשך של 'אחינו' בפעילות שיא בחודש אלול

למעלה מארבע מאות בחורים ששובצו בישיבות קטנות ע"י 'אחינו', עושים חיל בלימודם בהיכלי התורה
למעלה מארבע מאות בחורים ששובצו בישיבות קטנות ע"י 'אחינו', עושים חיל בלימודם בהיכלי התורה

שני נערים שהיו בסכנת נשירה בשבוע השני ללימודם בישיבה, הבינו את המשמעות  'להיות הראשונים' שנושרים ונשארו ללמוד בישיבה

 

"אתה תהיה הראשון מתוך ארבע מאות בחורים של אחינו שעוזב את הישיבה" – אמרו פעילי אחינו לכל אחד משני הנערים שבשבוע השני לשהותם בישיבה חשבו לעוזבה עקב קשיי הסתגלות. הנערים שהפנימו את משמעות הדבר, החליטו להשקיע מאמץ נוסף ונשארו בישיבה כשהם מתוגברים באברכים לחברותות ובחונכים ולאחר ימים ספורים נאחזו בסטנדר בתנופת החיזוק של חודש 'אלול' כשהם דבקים בתורה בשאיפה טהורה להיקרא 'בן ישיבה'.

פעילי אחינו מצוים בעיצומם של ימי שיא פעילות 'טיפול ההמשך', כשבימים ובלילות הם סובבים בעשרות הישיבות הקטנות בהן שובצו למעלה מארבע מאות בוגרי בתי הספר התורניים מכל רחבי הארץ בראש חודש אלול.

"אילו הם ימי הדין של פעילי "אחינו" – אומר הרה"ג ירחמיאל קראם יו"ר ארגון אחינו -  ואינני מתכוין דוקא למשמעות חודש אלול, אלא ימי הדין של האחריות העצומה והחשש הנורא לגורלו של כל תלמיד ותלמיד שהגיע מבי"ס תורני והתחיל את לימודיו בישיבה.  על הפעילים מוטלת אחריות כבידה להקל על כל תלמיד ולסייע לו בקליטתו בעולם התורה כדי שבסופו של דבר אף תלמיד לא ינשור חלילה מהישיבה ".

'פרויקט טורונטו – מכיתה ח' לישיבה' שאותו מפעיל ארגון אחינו, פועל במשך למעלה מעשור שנים והיה הראשון לזהות את היקף הפעילות הנרחב המצוי בשטח הפקר זה של שיבוץ בוגרי בתי הספר של החינוך העצמאי ובתי הספר התורניים – בישיבות קטנות.

פעילות זו דורשת התייחסות לאורך כל ימות השנה ומתחילה למעשה מייד עם שוך סערת טיפול ההמשך של קליטת הנערים של השנה שעברה בישיבות הקטנות, בתחילת חודשי החורף. או אז מצטרפים פעילי אחינו לכיתות ח' בכל רחבי הארץ ומשתלבים בלימוד, עזרה וסיוע, פעילות ושיחות אישיות עם כל תלמיד ותלמיד.

בהמשך, מלווים פעילי 'אחינו' את הנערים לאורך כל חודשי החורף והקיץ בבית הספר, מסע ההתלבטות, הפגישות עם ההורים ובני המשפחה, הרישום לישיבה הליווי האישי וההכנה למבחן בישיבה, הרישום וההחלטה על קבלת התלמיד, כשראשי הישיבות הקטנות המובחרות יודעים היטב ומכירים בכך שילד שמגיע עם פעיל אחינו 'יש לו אבא ויש לו כתובת' וההתייחסות לקבלתו מקבלת תוקף אחר לגמרי.

עם הגיע הנער לישיבה בראש חודש אלול, ממתין לו בפתח הישיבה פעיל אחינו אשר מלווה אותו בקליטתו בימים ובחודשים הראשונים בישיבה ודואג לכל מחסורו הרוחני והגשמי. הפעיל הופך לדמות הרוחנית של הנער שעימו הוא מתייעץ ובפניו הוא שוטח את קשייו וההתמודדויות השונות העוברות על כל נער צעיר ובפרט מי שהגיע מעולם ששונה לגמרי מעולמם של בני ישיבה.

עשרות אברכים גויסו למשימת קודש זו ויחד עם עשרות הפעילים הותיקים פועלים הם בהיקף עצום לסייע לתלמידים להצליח בלימודם ולהשתלב כראוי במוסדות התורניים.  במקביל מפעיל "אחינו" בימים אלו את המערך המיוחד לתחילת שנת הלימודים, כשראשי המחלקות השונות מטפלים מדי יום בעשרות פניות מכל קצווי ארץ, מהורים וצוותות חינוך, המבקשים עזרה וייעוץ בהתלבטויות שונות. כמו גם נערים שטרם סודרו בישיבות או שמתקשים בהתאקלמות בישיבות בהן נקלטו. הפעילים תורמים מניסיונם הרב לעזרה לכל פונה, ובטיפול מסור לכל תלמיד ותלמיד.

לתועלת הרבים אנו מפרסמים את מספרי הטלפונים של הרכזים הראשיים שאליהם ניתן לפנות בכל עניין ובכל נושא הקשור לטיפול המשך בבני הישיבות הצעירים: המוקד המרכזי משרדי "אחינו" 02-5609025  פניות ישירות לפעילים: הרב ישראל ליוש –  050-4141383.  הרב יעקב מויאל 052-7622505  הרב נתן וינגרטן  052-7622507   הרב יוסף ברכץ 052-7625404       הרב יוסף אריה  054-8439620    
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד