חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חנוכת בית לישיבת 'אחינו' בקרית ספר

"מזמור שיר חנוכת הבית"
בשיר תודה הלל ושבח, נחנך משכנה החדש של הישיבה לצעירים 'אחינו' שבקריית ספר
"מזמור שיר חנוכת הבית"
בשיר תודה הלל ושבח, נחנך משכנה החדש של הישיבה לצעירים 'אחינו' שבקריית ספר

 

בשיר ובקול תודה, ברוב פאר והדר, בהשתפות רבנן ותלמידיהון, תלמידי הישיבה והוריהם, ראשי הישיבה ורבניה, אישי ציבור ורבני העיר, נחנכה הישיבה לצעירים 'אחינו' שבקרית ספר באיסרו חג דסוכות.

כזכור, הישיבה לצעירים 'אחינו' הוקמה בשנה שעברה בהר נוף שבירושלים והועברה לקראת זמן אלול למבנה רחב מימדים המתאים למידותיה בקרית ספר. בישיבה מתחנכים כארבעים צעירים שלמדו בבתי ספר תורניים והצטרפו לישיבה בעקבות עבודתם המאומצת של פעילי 'אחינו' העוסקים בקירובם של תלמידי כיתות ח' בבתי הספר התורניים במסגרת 'פרויקט טורונטו' של 'אחינו'.

אל הישיבה הגיעו הבחורים הצעירים והוריהם בצוותא עם רבני הישיבה ופעילי 'אחינו', שממשיכים בפעילותם הברוכה גם לאחר שהבחורים החלו את לימודיהם בין כותלי הישיבה.

"אתם אולי חושבים שכשאתם לומדים בישיבה, אתם עושים טובה להורים שלכם", דיבר על ליבותיהם של התלמידים יו"ר 'אחינו' הרה"ג רבי ירחמיאל קראם "דעו לכם שהטובה היא אך ורק לעצמכם. כיום, הישיבה היא מקום המפלט היחיד עבור בני תורה, מקום המפלט היחיד הקיים בעולם הזה".

"כששאלו את רבי חיים וואלוז'ין, ראש ישיבת וואלוז'ין, תלמידו של הגאון מווילנא, מה הוא סוד ההצלחה של ישיבתו, הוא סיפר שבלילה לפני שיצקו את היסודות למבנה הישיבה, הוא נכנס לבור שכרו לצורך היסודות ובכה כל הלילה והתפלל בדמעות שליש להצלחתה של הישיבה, וכך, למחרת, יצקו את יסודות ישיבת וולוז'ין על דמעותיו של רבי חיים. ישיבה בונים עם מסירות נפש והקרבה מוחלטת, הקרבה שכמוה ניתן למצוא אצל ראשי הישיבה לצעירים 'אחינו' העושים ימים כלילות למען בני הישיבה", אמר הר"ר רבי דוד הופשטטר נשיא 'אחינו' במשאו לפני בני הישיבה והוריהם.

ראש המועצה המקומית מודיעין עילית הרב יעקב גוטרמן שוחח עם התלמידים והרצה בפניהם אודות מעלת העיר קריית ספר, וההתעלות הרבה אותה הם יכולים לצבור מעצם ההימצאות בגבולה. "בקריית ספר רואים בכל פינה עוד מצוות עוד מעשים הנעשים לצורך הידור מצווה, אין לשער כמה אתם יכולים להתעלות ולגדול במקום כזה".

רבי מיכאל ברלין ראש ישיבת 'אחינו', חתם את השמחה הגדולה שפרצה מבני הישיבה שיצאו בשירה ובריקודים, בדברו אודות כוח הלימוד, העמל וההשקעה, אותם ניתן לצבור בישיבה. הוא סיפר על רבי אייזיק שער זצוק"ל, ראש ישיבת סלבודקה, שבאמצעם של הריקודים בשמחת תורה בישיבתו, עצר לפתע את הריקודים ושאל את בני הישיבה "מילא בסוכות אנו רוקדים ומקיפים עם ארבעת המינים את ספר התורה, זה אני מבין. אבל מדוע בשמחת תורה אנו רוקדים סביב לשולחן?". ענה להם רבי אייזיק "שמחת תורה זה הפסגה של החג ובו אנו רוקדים עם הפסגה של התורה. הפסגה של התורה זה הסטנדר. בשמחת תורה אנו רוקדים סביב הסטנדר". 
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד