חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

על מפתן הישיבה - אין שאלות

מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א למאה תלמידי ישיבת החופש הגדול של 'אחינו' לצעירים מתחזקים:
מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א למאה תלמידי ישיבת החופש הגדול של 'אחינו' לצעירים מתחזקים:

על מפתן הישיבה הקדושה תעלמנה כל שאלותיכם

לאחר משא מרגש של מרן ראש הישיבה בפני הצעירים המתחזקים שמע את שאלותיהם וסיכם את כולן באמירה כי על מפתן הישיבה הקדושה תעלמנה השאלות מאליהן * יותר ממאה צעירים מתחזקים תלמידי תיכונים שוקדים בחברותות על לימוד הגמרא ומתכוונים להשתלב בישיבה בראש חודש אלול

 

לביקור מרגש ומיוחד במינו, זכו למעלה ממאה הנערים הצעירים המתחזקים הלומדים בישיבת החופש הגדול בבני ברק, מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי אהרון לייב שטיינמן שליט"א הגיע בשעות אחר הצהריים לביקור בישיבה המיוחדת של 'אחינו' ונשא דברי חיזוק בפני הצעירים המתחזקים.

ראש הישיבה חיזק את הצעירים שהחליטו להפוך את ימי הבטלה של החופש הגדול לימי חיזוק והתקרבות לשערי הישיבה ואמר להם כי הם רוכשים לעצמם את העולם הזה ואת העולם הבא בהחלטה אחת נכונה, לחבוש את ספסלי הישיבה לקראת חודש אלול הקרוב.

בסופה של שיחת החיזוק בקשו הצעירים שהגיעו מתיכונים חילוניים לשאול את ראש הישיבה שאלות הנוגעות להתלבטויות שונות העומדות בפניהם לקראת החלטתם המכריעה להיכנס אל שערי הישיבה הקדושה. השאלות היו בעיקר אודות לימודי חול, חיכוכים עם הורים, עניני פרנסה בעתיד ועוד שאלות הנוגעות ללימוד בישיבה קדושה. "כאשר תדרכנה רגליכם על שערי הישיבה הקדושה לא יהיו לכם שאלות  - סיכם ראש הישיבה ובירך את הנערים בברכת הצלחה רבה בדרכם החדשה.

בישיבת החופש הגדול, הפועלת בכל תקופת החופשה, לומדים הבחורים שלוש פעמים בשבוע, בכל פעם שני סדרים, במתכונת של ישיבה רגילה, בהם טועמים את טעמה הערב של הישיבה. ב'אחינו' הוחלט לייעד את הישיבה אך ורק לצעירים שהגיעו לשלב שבו הם מוכנים לקליטה ביישבה וחסר רק צעד אחד קטן נוסף על מנת לשלבם בישיבה. "אנו מקיימים פעילות תורנית בכל רחבי הארץ בבתי החיזוק והמדרשיות, שם יושבים צעירים בתקופת החופש ולומדים בחברותות" – אומר לנו הרב אהרון ידלר – מראשי ישיבת 'אחינו' "מה שמיוחד כאן הוא שמדובר במצטיינים שמבין כל הנערם מכל רחבי הארץ שזה להם יהיה ה'מכה בפטיש' על מנת לשלבם בהמשך בישיבות רגילות. "זה המקום שנותן גמר מלאכה לעבודת 'אחינו' בכל ימות השנה" – אמר הרב אריאל אלבז מראשי הישיבה.

הרעיון העומד מאחורי הקמתה של הישיבה הוא להעניק לבחורים אלו אשר גדלו בבתים הרחוקים משמירת תורה ומצוות את ההזדמנות לטעום את טעמה של הישיבה ולהתבשם מהאווירה השוררת בה. הרב חיים גולדברג מראשי 'אחינו' אומר כי ב'אחינו' מאמינים כי החוויה העוצמתית אותה הם יחוו במהלך ימי הישיבה, תעניק להם את הדרבון ותספק להם את הכוחות הנדרשים להם על מנת לבצע את המהפך בחייהם - ללמוד בישיבה קדושה. "הנערים הינם נערים שהצטרפו במהלך ללימוד במדרשיות ברחבי הארץ המקבלים סיוע באופן תדיר מארגון 'אחינו' בערים ובשכונות חילוניות", מספר הרב ברכץ מראשי הישיבה הייחודית,
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד