חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הכנסת ספר תורה להיכל הישיבה 'אחינו'


"עכשיו אני מרגיש שהתורה שלי":

תלמידי ישיבת אחינו בקרית ספר והוריהם חגגו לראשונה בחייהם הכנסת ספר תורה להיכל הישיבה

 

כמאה תלמידי הישיבה בוגרי בתי ספר תורניים ובני משפחותיהם חוו לראשונה בחייהם את שמחת הכנסת ספר התורה בשירות ותשבחות עם אלפי תושבי קרית ספר

 

       "פעם ראשונה בחיים הרגשתי שספר התורה הוא חלק ממני", את המילים הנרגשות האלו השמיע באוזני ראש הישיבה הרה"ג מיכאל ברלין שליט"א, אחד מתלמידי ישיבת 'אחינו' לצעירים בעיצומה של חגיגת הכנסת ספר תורה חדש להיכל הישיבה.

       באירוע שהתקיים בעיצומו של חג הסוכות השתתף קהל גדול שכלל את רבני הישיבה, כמאה תלמידי הישיבה ובני משפחותיהם שהתקבצו מכל רחבי הארץ, ובנוסף להם רבים מתושבי קרית ספר ובראשם כארבע מאות ילדים נושאי לפידים שביקשו ליטול חלק במעמד המרגש. "האווירה במקום הייתה פשוט עילאית", מספר ראש הישיבה, הרב ברלין. "השמחה עלתה על גדותיה. אחרי האירוע קיבלנו פניות מעשרות הורים שאמרו לנו בהתרגשות ש'לראשונה הרגשנו את שמחת התורה יחד עם שמחת החג'".

       עבור צוות הישיבה הייתה זו הזדמנות לשתף את ההורים בחוויית לימוד התורה בה עוסקים בניהם בכל יום. "מי שלא ראה את השמחה במעמד הכנסת ספר התורה לא ראה שמחת תורה אמיתית מימיו", התפעל אחד ההורים. ניכר היה שהתלמידים עצמם התלהבו לא פחות, רבים מהם רקדו משך שעה ארוכה מול ספר התורה בתהלוכה שנמשכה מביתו של רב העיר, הרה"ג ר' מאיר קסלר שליט"א עד לישיבה.  "תמיד הסתכלתי על ספר התורה מהצד", מספר אחד מתלמידי הישיבה. "פתאום, בעיצומם של הריקודים, הרגשתי שזהו הספר שלי".

       ראש הישיבה מציין כי הקו החינוכי בה נוקטת הישיבה בכל ימות השנה, ולא רק באירועים חגיגים, הוא להאהיב את הלימוד על התלמידים ולהעניק להם תחושה של שותפות וסיפוק. "הלימוד האידיאלי צריך להיות כזה שהתלמיד ירגיש שהוא מתחבר לתורה בכל ישותו ואת זה אנחנו משתדלים לעשות במגוון דרכים", אומר הרב ברלין. בין היתר מצמידה הישיבה לכל תלמיד אברך-חונך בעל גישה חינוכית והבנה מקצועית הלומד איתו בשעות הערב ומעניק לו את המימד האישי בלימוד התורה. ההתרגשות והשמחה שראינו על פני התלמידים, אומר הרב ברלין, מוכיחים כי המאמץ הזה בהחלט מניב פירות.

       היו הורים שטרחו ובאו מקצווי ארץ בנסיעות ארוכות שנמשכו שעות רבות. בסיום האירוע הם הודו לצוות הישיבה שלא וויתר ולחץ עליהם להשתתף. "עבור ההתעלות והשמחה שראינו שם כל המאמץ היה כדאי", אמרו.

       בשבוע שלאחר חג הסוכות יצאו תלמידי הישיבה והצוות לטיול משותף לצפון, הזדמנות להתרענן ולאגור כוחות מחודשים לקראת 'זמן חורף' הארוך הממתין בפתח שבו התלמידים ישובו באותה התלהבות ושמחה ללמוד  את התורה שהיא אכן "שלהם"...

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד