חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שבת מדהימה לנערים מתחזקים

בעל המכולת משדרות שהעביר את חנותו לכפר יונה בעקבות מבצע עופרת יצוקה
בעל המכולת משדרות שהעביר את חנותו לכפר יונה בעקבות מבצע עופרת יצוקה

 

דיונים עמוקים בסוגיות הגמרא במסכת בבא קמא היו מרכזה של השבת המיוחדת שחוו למעלה משלושים צעירים בישיבת 'אחינו' בהר נוף שבירושלים * הצעירים המשתתפים בפרויקט 'חיי עולם' לשיעור שבועי בגמרא באמצעות הטלפון – זכו לטעום לראשונה בחייהם את טעמה הערב של הישיבה ושל הלימוד בה

 

שלושים בני נוער חילונים מכל הארץ, השתתפו בשבת האחרונה שבת פרשת שמות, בשבת ישיבה, בישיבה הקדושה 'אחינו' שבהר נוף. נתניה, קריית גת, כפר יונה, אשקלון וירושלים, אלו הם חלק מהערים מהם הגיעו הנערים המתחזקים אל הישיבה הקדושה. מה שאיחד את כל הנערים הללו היא העובדה שהנערים, הלומדים בבתי ספר חילוניים, משתתפים בתוכנית 'חיי עולם' של 'אחינו'.

 

במסגרת התוכנית 'חיי עולם', לומדים הצעירים המתחזקים הצמאים לדבר ד' שגילו את האור הגדול שבלימוד הגמרא, אחת לשבוע בחברותא עם אברכים. הלימוד מתבצע באמצעות הטלפון, כאשר האברכים פעילי 'אחינו' פותחים עבורם שערים של קדושה ושל חוכמה באמצעות הלימוד המשותף.

 

"בעל מכולת משדרות, אשר במהלך מבצע 'עופרת יצוקה' ובעקבות היעדרותם של הקונים הרגילים שלו, העביר את מרכולתו אל מול המכולת בכפר יונה. האם בעל המכולת מכפר יונה יוכל לגרשו בטענה שהוא גוזל את פרנסתו?". בשאלה זו בסוגיית 'עני המהפך בחררה', שנשאלה על ידי הרב רפאל רום, מרבני הישיבה הקדושה 'אחינו', נפתח מאבק אדירים בו לחמו במלחמתה של תורה, בחורים צעירים המרוחקים בדרך כלל מעולמו של הלימוד, מרחק רב. הצעירים טעמו מטעם הויכוח התורני, כאיש אחד בלב אחד, יחד עם רבני הישיבה ותלמידיה אשר סייעו להם בהבנת הסוגיה והוליכו אותם בשביליה.  

 

"האם אפשר לבוא לראות גם כיצד נראה יום חול בישיבה?", שאלו הצעירים האורחים את האחראי על תוכנית 'חיי עולם', הרב אהרון ברנשטיין, לאחר שזכו לטעום אם טעמו של לימוד בישיבה, טעמה של ריתחא דאורייתא ועל אתר הם הוזמנו לשהות נוספת בישיבה.

 

הבחורים הצעירים זכו במהלך השבת להאזין לשיחותיהם של יו"ר 'אחינו', הרה"ג ירחמיאל קראם ושל ראש הישיבה הקדושה 'אחינו' הרה"ג אריאל אלבז ולחוות סעודת שבת ועונג שבת מלווים בזמירות ובכיסופים להשי"ת.

 

"ב"ה זכיתם להבין מהי שבת בישיבה ומהו לימוד בישיבה", אמר הרב ברנשטיין בפני התלמידים האורחים בעת הסעודה השלישית. "זכיתם בשבת זו לפתח את הרצון והשאיפה לחזור לישיבה. ניתן לראות כיצד שהייה ולימוד בישיבה מסוגלת לשנות בחורים מן הקצה אל הקצה, כאשר על פניהם של בני הישיבה שעד לא מכבר, למדו בבתי ספר חילוניים, פרוסה עדינות ואצילות להן הם זכו במהלך תקופת לימודיהם בישיבה. אתם מוזמנים להפוך את הביקור לקבע ולגרום לכך שהביקור הראשון לא יהיה חלילה, אחרון".
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד