חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ישיבת החופש הגדול של 'אחינו'

ההצלחה הגדולה ממשיכה זו השנה השלישית ברציפות:
ההצלחה הגדולה ממשיכה זו השנה השלישית ברציפות:

למעלה ממאה צעירים מתחזקים שקדו על לימוד הגמרא בישיבת החופש הגדול של 'אחינו'

עשרות צעירים מתחזקים סיכמו על המשך לימוד בישיבות קדושות * הלימודים בישיבה החלו עם יציאתם של בני הנוער ל'חופש' * הלימוד בישיבה כלל שיחות מוסר חיזוק מגדולי הרבנים והמגידים * פעילות מקיפה לחיזוק על ידי לימוד גמרא בבתי החיזוק של 'אחינו' בכל רחבי הארץ * "זה המקום שנותן גמר מלאכה לעבודת 'אחינו' בכל ימות השנה" – אמר הרה"ג ירחמיאל קראם שליט"א יו"ר אחינו

 

עשרות צעירים מתחזקים החליטו להמשיך ולהיכנס לישיבות קדושות, וזאת לאחר השתתפותם בשבועות האחרונים בתוכנית מיוחדת של לימוד ו'שטייגן' בדפי הגמרא.

לאור ההצלחה הגדולה בשנתיים שעברו, כשעשרות נערים מתחזקים שולבו בישיבות לאחר סיום ישיבת החופש הגדול של 'אחינו' –העצים ארגון 'אחינו' את הפעילות היוזמתית לימי החופש הגדול הנהוג בבתי הספר הממלכתיים וקיים את ישיבת החופש הגדול זו השנה השלישית.

במעמד מרגש ורב רושם לקולותיהם של למעלה ממאה נערים – צעירים מתחזקים, ההוגים בדפי סוגיות הש"ס לצידם של החברותות – האברכים, נחנכה מייד למחרת הראשון לחודש יולי למניינם – מועד יציאת בתי הספר הממלכתיים והתיכונים לחופשה - ישיבת 'אחינו' לתקופת החופש. יוזמה מהפכנית זו מבית 'אחינו', במסגרתה לומדים בחורים צעירים השוהים במהלך כל השנה בתיכונים חילוניים ונמצאים כעת בחופשה מלימודיהם, הפכה לעובדה בשנתיים שעברו וקיבלה משנה תוקף עת הפכה ל'חזקה' בשנה השלישית.

מי שנקלע באותם רגעים מרוממים בחודש האחרון, לישיבת 'אחינו – החופש הגדול' לא יכול היה להסתיר את התרגשותו והתפעמותו לנוכח המראה המדהים. למעלה ממאה צעירים מתחזקים יושבים ושוקדים על סוגיות הגמרא כשקול התורה מהדהד למרחקים והתענוג העילאי נסוך על פניהם, המאור שבתורה המחזיר למוטב כל יהודי.

בישיבה, הפועלת בכל תקופת החופשה, לומדים הבחורים שלוש פעמים בשבוע, בכל פעם שני סדרים, במתכונת של ישיבה רגילה, בהם טועמים את טעמה הערב של הישיבה. בסדר הראשון לומדים הבחורים בצוותא עם אברכים סוגיות תלמודיות בעיון כשבסיומו של הסדר נמסר שיעור על ידי ראשי ישיבות שמתארחים במקום. בצהריים שומעים הבחורים שיחה מוסרית ושיעור בהלכה כשלאחריהם הם לומדים את הסדר השני במתכונת ישיבתית של לימוד בקיאות. בנוסף לכך מבקרים הצעירים בבתיהם של גדולי הדור וזוכים להתברך על ידם.

ב'אחינו' הוחלט לייעד את הישיבה אך ורק לצעירים שהגיעו לשלב שבו הם מוכנים לקליטה ביישבה וחסר רק צעד אחד קטן נוסף על מנת לשלבם בישיבה. "אנו מקיימים פעילות תורנית בכל רחבי הארץ בבתי החיזוק והמדרשיות, שם יושבים צעירים בתקופת החופש ולומדים בחברותות" – אומר לנו הרב אהרון ידלר – מראשי ישיבת 'אחינו' "מה שמיוחד כאן הוא שמדובר במצטיינים שמבין כל הנערם מכל רחבי הארץ שזה להם יהיה ה'מכה בפטיש' על מנת לשלבם בהמשך בישיבות רגילות. "זה המקום שנותן גמר מלאכה לעבודת 'אחינו' בכל ימות השנה" – אמר הרה"ג ירחמיאל קראם שליט"א יו"ר אחינו.

הרעיון העומד מאחורי הקמתה של הישיבה הוא להעניק לבחורים אלו אשר גדלו בבתים הרחוקים משמירת תורה ומצוות את ההזדמנות לטעום את טעמה של הישיבה ולהתבשם מהאווירה השוררת בה. הרב חיים גולדברג מראשי 'אחינו' אומר כי ב'אחינו' מאמינים כי החוויה העוצמתית אותה הם יחוו במהלך ימי הישיבה, תעניק להם את הדרבון ותספק להם את הכוחות הנדרשים להם על מנת לבצע את המהפך בחייהם - ללמוד בישיבה קדושה.

למעלה ממאה נערים הגיעו מתל אביב, חולון, פתח תקווה, רמלה, אור יהודה ועוד, לטעום את טעם הישיבה ולהתבשם מזיווה דרך לימוד התורה הקדושה ועמל על סוגיות בגמרא. היכל הישיבה התמלא בקולותיהם של הלומדים הנערים והחברותות ששובצו על ידי 'אחינו', שגעשו בלימוד, בריתחא דאורייתא, תוך דיבוק חברים מרשים ויוצא דופן וכפי שאמר אחד הנערים "כשהגעתי לא הבנתי איך אפשר ללמוד ולהבין אחד את השני בכזה רעש, אולם לאחר הלימוד אני מבין שהרעש עוזר לי להבין טוב יותר את הנלמד".

"הנערים הינם נערים שהצטרפו במהלך ללימוד במדרשיות ברחבי הארץ המקבלים סיוע באופן תדיר מארגון 'אחינו' בערים ובשכונות חילוניות", מספר הרב אריאל אלבז מראשי הישיבה הקדושה 'אחינו' שבהר נוף, "בתחילה ציפינו לכמות של כארבעים נערים, אולם כאשר הגיעו למעלה ממאה נערים, וכשהבנו שנערים רבים לא הצליחו להגיע רק בגלל הבחינות שהיו להם באותו יום והינם מתעתדים להגיע להמשך ימי הלימוד בישיבה, אנחנו נערכים לקליטתם של הנערים הרבים".
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד