חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ראיון עם לומד "משנה היומית"

ביום שני פר' פקודי כז אדר א' תשע"ו קיימנו ראיון עם הר' חיים שמואלי מעיר הקודש ירושלים ת"ו שיזכה בעזרת השם בי"ט אדר ב' לסיים את הששה סדרי משנה ע"י לימוד המשנה היומית ועמידתו האיתנה בכל הזמנים מתחילת המחזור הנוכחי לפני כ- 6 שנים. ומלבד הקביעות בלימוד זה אף השקיע בהבנה ובזכירת המשנה בע"פ וזאת ע"י עריכת מבחנים של ארגון "קביעותא" – המפעל ללימוד המשנה היומית".

שאלה: מה המריץ אותך להיכנס למסגרת?

תשובה: שמעתי רבות על גדולת לימוד המשנה שהוא היסוד והתשתית של  תורה שבעל פה. יש בזה היקף ידיעות גדול של כל נושאי הש"ס, ומלבד זאת זה מועיל ומסייע ללימוד הגמרא. רואים שגם חז"ל נקטו שלימוד המשנה קודם ללימוד הגמרא. בן עשר למשנה בן חמש עשרה לתלמוד. ומכאן חשיבותו הרבה של לימוד המשנה.

שאלה: האם היו ימים שהיה קשה לעמוד בלימוד זה?

תשובה: בוודאי שכן היצר הרע מחפש תמיד להפיל אותך, וכידוע ששמו של היצר זה סמא"ל ראשי תיבות סיום מסכת אין לעשות, אמנם כשמנצחים אותו ע"י שיודעים שהכל רק דמיון, יש סיפוק אדיר, ובפרט יש ימים טרופים ועסוקים אבל כשאתה נמצא במסגרת אין אפשרות שלא ללמוד וזה מה שמחזיק אותך.

שאלה: האם אתה ממליץ להכנס למסגרת הזאת?

תשובה: בוודאי אני ממליץ לכל בני משפחתי ולכל ידידי ומכירי להשקיע רבות בלימוד המשנה, והדרך הנכונה ע"י לימוד "המשנה היומית" יחד עם רבבות הלומדים.

שאלה: האם אתה נהנה לעשות את המחנים על המשניות?  

תשובה: בתחילה מאוד חששתי שלא אוכל לעמוד בזה אבל לאחר תקופה הרגשתי שזה נותן לי את הסיפוק ועי"ז אני לומד בהבנה יותר טובה וחוזר על המשניות בע"פ.

זה נותן לי תמריץ וחשק ללמוד את המשניות בעיון ובעמקות ולא שטחי.

הם כתובים וערוכים באופן נפלא ומעניקים חשק רב לעשות אותם.

אשריכם שזיכתם אותי להגיע עד הלום יש לי סיפוק עצום מלימוד זה ומודה להשם שנתן לי את השכל והזכות להשקיע כל יום באופן קבוע ולהיות מחובר לתורה, ובס"ד בעוד פחות מחודש אני חוגג את סיום הש"ס הראשון שלי בקרב משפחתי, לסיים כל הששה סדרי משנה יחד עם אלפי הלומדים.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד