חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קובץ התורני "תלמודו בידו"

6/06/2013

בהתרגשות רבה ובהתלהבות קיבלו המוני בני הישיבות ושוחרי התורה את הגיליון השלישי של הקובץ התורני "תלמודו בידו" העוסק בנושאי המסכתות הנלמדות כעת בישיבות הק' וביניהן "קנין קידושין" ו"קרן וכפל".

הקובץ אשר קנה את מקומו בכותל המזרח של עולם התורה והישיבות, נועד לעודד ולטפח בקרב הצורבים הצעירים את עמל התורה בסוגיות הנלמדות.

בין דפי הגיליון ישנם שיעורים מרבותינו ראשי הישבות ומרביצי התורה וכן מבחר מיצירותיהם התורניות של בני הישיבות אשר העלו על גבי הכתב במיוחד עבור קובץ זה.

כמו כן ישנו מדור מיוחד המהווה מראי מקומות לנושא הנבחר ובו עיקרי שיטות הראשונים והאחרונים, ולסיום הובאו קושיות ותמיהות מצוות ת"ח מופלגים על הסוגיות הנ"ל.

הקובץ שמופץ בימים אלו בכשמונים ישיבות גדולות ברחבי הארץ ובבתי המדרשות בערים הגדולות עורר התפעלות גדולה בעולם הישיבות ובקרב ת"ח ששמו עיניהם עליו, וכפי שראשי השיבות מעידים שהוא מוסיף חשק והתלהבות רבה אצל הלומדים להוסיף ולהשקיע את מיטב כוחותיהם בלימוד התורה.

בשורה משמחת נוספת בענין זה, הוא הכוונה להוציא לאור מוסף מיוחד לבין הזמנים בשם "יחלק שלל" מבית תלמודו בידו, שבו יבואו ידיעות תורניות, וקושיות מרחבי ים התלמוד ובעניני המועדים הבעל"ט, וכן מדור בעניני מוסר לקראת ירח האיתנים.

לטעימה מהקובץ לחץ כאן

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד