חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פרויקט מיוחד לחיזוק עניית "אמן"

19/08/2013

ארגון "בני אמונים" בשיתוף עיריית מודיעין עילית בפרוייקט מיוחד בכל מוסדות החינוך בעיר לחיזוק עניית "אמן"

 

לראשונה בארץ, כל מוסדות החינוך בעיר מודיעין עילית, לבנים ולבנות, ישתתפו בפרויקט מיוחד לחיזוק עניית "אמן", דבר הידוע כמונע גזרות נוראיות, רח"ל, ובפרט על-ידי ילדי תשב"ר. החלת הפרויקט בכל תלמודי התורה ומוסדות "בית יעקב" בעיר, נעשה ביוזמתו של ראש העיר מודיעין עילית, הרב יעקב גוטרמן, שביקש את תרומתו של הנגיד הידוע הר"ר יעקב דב מרמורשטיין הי"ו, שהקים את מפעל "בני אמונים" לחיזוק עניית אמן, לע"נ אביו הרב הרה"ח ר' חיים בן ציון ז"ל, אשר ביקש ממנו להפעיל את התקדים המבורך בה עיר שלמה שותפה לחיזוק עניית אמן בזכותו.

 

כידוע, גדולי ישראל שליט"א הרבו לעורר לאחרונה אודות החובה להקפיד על עניית "אמן", במיוחד בקרב ילדי תשב"ר, המציל ומונע גזירות רבות. לשם כך ולהרחבת המודעות בקרב ילדי ישראל, פנה הרב יעקב גוטרמן, לנגיד הרב מרמורשטיין, ורתם אותו להצלחת הפרויקט החשוב שיסייע להשרשת העניין לשמו הקים את הארגון הגדול "בני אמונים".

בכינוס מיוחד שערך השבוע ראש העיר באולם אשכול הפיס במודיעין עילית, ויועד לכלל מנהלי המוסדות בעיר, הופיע נציג ארגון "בני אמונים" ופירט בפניהם את תוכניות המבצע שייערך בין כותלי המוסדות ומחוצה להם, על מנת שיחדור בהדרגתיות ויתפוס כנושא מרכזי וחשוב בין ילדי העיר.

בכינוס  הובעה הערכה רבה לתורם הנכבד שנטל על עצמו את היוזמה הייחודית שתביא ללא כל ספק להשרשת הנושא אצל ילדי הת"תים ובנות "בית יעקב". כן הודו לרה"ע הרב גוטרמן, שהשתתף במעמד ונשא דברים, על יוזמתו החשובה.

יצוין כי באחרונה עלתה המודעות בקרב הציבור הרחב בנושא עניית אמנים, ובריכוזי הציבור החרדי ברחבי הארץ אף נערכו מספר כינוסים לחיזוק עניין חשוב זה, בהשתתפות מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א.

בכינוס שנערך לאחרונה בב"ב, בהשתתפות מרן רה"י הגראי"ל שטינמן שליט"א, הביא ראש הישיבה שליט"א את דברי הגמרא "פתחו שערים ויבוא גוי צדיק שומר אמונים" - אל תקרי שומר אמונים אלא 'שאומרים אמנים'. עוד אמר, כי מצינו בדברי חז"ל שהפליגו בגודל כח עניית אמן. ייחודיות נוספת בכך, הוסיף, שמצוות אחרות עלולות להביא את האדם לידי גאווה, ח"ו, אך מעניית אמן שנראית כדבר פעוט, לא יבוא לידי גאווה, וזוהי מעלה גדולה.

אישי חינוך הביעו את תקוותם כי עם תחילת הפרויקט הגדול בכלל מוסדות החינוך במודיעין עילית, יקבל נושא חשוב זה משנה תוקף וחיזוק משמעותי בקרב צעירי הצאן.

 


בימים אלו האוטובוס המקושט בעיצובו המיוחד של האמן יואל וקסברגר מפאר היצירה "מלכות וקסברגר" יוצא למסע פירסומי גל גלגלים בכל הארץ, וימלא כבודו את כל הארץ אמן ואמן.
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד