חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

התכנית החדשה של דרשו במודיעין עילית

30/01/2014

בהשתתפות ראשי הישיבות הקטנות בעיר:

מאות בני הישיבות הקטנות במודיעין עילית בכנס היסוד לתכנית הלימוד החדשה של 'דרשו'

למעלה משלושת מאות וחמישים בחורים נרשמו למבחני הדף היומי בהלכה * במסגרת התכנית המיוחדת מתן מלגות וספרים לנבחנים * הגרא"י ברזל שליט"א מראשי ישיבת מיר ברכפלד: הדבקים בהלכה היו דמויות ההוד של כלל ישראל בכל הזמנים

  

 

 

מאות בני הישיבות הקטנות ממודיעין עילית התכנסו ביום א' כ"ה שבט באשכול הפיס הקהילתי בקרית ספר לכנס רב רושם בראשות ראשי הישיבות בעיר ורבנים שהיה כנס יסוד לתכנית החדשה מבית מדרשו של הארגון הגדול בעולם לעידוד וחיזוק לימוד התורה – דרשו. בכנס הגדול הוצגה בפני בני הישיבות הקטנות התכנית החדשה אשר זכתה לדברי שבח מראשי הישיבות בעיר שליט"א והתקבלה באהדה רבה בקרב בני הישיבות.

במסגרת התכנית החדשה שהינה ייחודית לעיר מודיעין עילית, ילמדו בני הישיבות הקטנות בין הסדרים את הלימוד היומי של הדף היומי בהלכה במשנה ברורה הלכה למעשה דבר יום ביומו, ויקיימו את המבחנים החודשיים של דרשו במקום התכנסות מיוחד אשר יהווה מוקד מבחן לבני הישיבות הקטנות בעיר מודיעין עילית.

מדי חודש בליל שישי יתכנסו בני הישיבות הקטנות לעריכת המבחן על החומר הנלמד, ערב זה יהווה גם כינוס התעוררות וחיזוק שבו יישאו מדברותם רבנים ידועי שם בהלכה ובמוסר ויעוררו את לב בני הישיבות לחיזוק לימוד התורה בכלל ולימוד ההלכה בפרט. במסגרת ההתכנסות החודשית לעריכת המבחן יתאחדו בני הישיבות לאהבת תורה ויראת שמים תוך תחושה עילאית של הרגשת אשרינו מה טוב חלקינו ומה נעים גורלינו.

דברי חיזוק נשא הגאון רבי אברהם יצחק ברזל שליט"א אשר סיפר על הדבקים בהלכה מאז ומעולם שהם היו אנשי המעלה של כלל ישראל לאורך כל הדורות בדבריו עמד על חשיבות חיזוק לימוד ההלכה.  הג"ר אליעזר דינר שליט"א רב ביהמ"ד בית יצחק בעיר ור"מ ישיבת אהל יוסף אמר בדבריו כי החזון איש אמר שבכל פסיעה הוא מתייעץ עם ד' חלקי שו"ע, אי אפשר שלא להיכשל אם לא לומדים הלכה וכבר אמר א' מגדולי הדורות שגם מה שמותר יודעים רק דרך ההלכה ואם לא היה יודע הלכות שבת לא היה נוגע בסכין לחתוך את החלה בשבת. דברי ברכה וחיזוק ללימוד ההלכה מסר גם רב שכונת נאות שמחה הג"ר יצחק לוקנסבורג שליט"א מגיד שיעור הדף היומי בהלכה בעיר.

בכנס הגדול השתתפו ראשי הישיבות קטנות הג"ר יעקב מאיר פלדמן שליט"א ראש ישיבת אהבת תורה, הג"ר רפאל באחאג' שליט"א ראש ישיבת שיח התורה, הג"ר יוסף הרמן שליט"א ר"מ ישיבת נצח התורה, הג"ר ישראל גינסברגר שליט"א ראש ישיבת דרכה של תורה, הג"ר יוסף רוזנטלר שליט"א ראש ישיבת מלכות התורה.  

בדרשו אומרים כי ניכרת הייתה התרגשות אדירה מהקהל הרב של בני הישיבות אשר התאסף לכנס גדול וחשוב זה והדברים ניכרים שיש צימאון אדיר ללימוד ההלכה ועל אחת כמה וכמה כשהלימוד נעשה בין הסדרים. ובמקום נרשמו למעלה משלוש מאות חמישים מבני הישיבות למבחני הדף היומי בהלכה.

במסגרת התכנית החדשה, במבחן הקרוב כל בני הישיבות הקטנות ממודיעין עילית יקבלו מלגה החל מציון 70% ומעלה. כמו כן יתקיימו הגרלות לאלו אשר לא יקבלו מלגה במבחנים על מלגות נוספות ויוענקו פרסי ספרים לאלו אשר לא קיבלו מלגות.

בדרשו מוסיפים כי עדיין ניתן להצטרף לתכנית זו וכל בני הישיבות הקטנות בעיר נקראים לבוא וליטול חלק בבחינה הראשונה ולהיות חלק מתכנית זו כאשר אין צורך ברישום מוקדם.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד